گل ستاره ای قلم زن

نام محلی گل ستاره ای : گل قلم زن

این گل زیبا در ابتدا دارای برگ های پهن و بعد شاخهای با برگ های ریز از میان این برگ ها بالا امده که خود دارای جذابیت خاصی است. در بهار و اواخر تابستان این شاخه ها پر از  گل های زیبا می شود. که دارای جذابیت خاصی هستند

 

این گل زیبا در ابتدا دارای برگ های پهن و بعد شاخهای با برگ های ریز از میان این برگ ها بالا امده که خود دارای جذابیت خاصی است. در بهار و اواخر تابستان این شاخه ها پر از  گل های زیبا می شود. که دارای جذابیت خاصی هستند

گل ها را پس از خشک شدن از ساقه جدا کنید تا از قدرت گل شما کاسته نشود و ساقه های نو رشد کنند.

 دما : در زمستان این گیاه به خواب زمستانی رفته و ساقه ها خشک می شود . از این موضوع نگران نباشید موضوع عادی است و گیاه در اواخر زمستان رشد خود را از سر می گیرد.

ازدیاد : تکثیر این گیاه از طریق تقسیم ریشه و پاجوش  می باشد برای این کار ریشه و پاجوش های گل خود را در اواخر زمستان از گیاه اصلی جدا کرده و در محل جدید بکارید.

نور : گیاه شما برای گل دادن نیاز به نور مستقیم خورشید دارد . کم نوری از زیبایی گل شما می کاهد.

خاک : خاک مناسب برای گلدان شما دو قسمت خاک باغچه یک قسمت کود حیوانی یا کمپوست و یک قسمت هم ماسه می باشد برای اینکه گل شما زیاد گل کند باید خاک گلدان شما غنی باشد.

ابیاری : در فصل تابستان قبل از اینکه سطح گلدان شما کاملا خشک شود گیاه خود را ابیاری کنید . توجه داشته باشید اگر در روز های گرم چند روز گیاه خود را ابیاری نکنید ساقه های گیاه شما خشک می شود همین طور دقت کنید که گیاه خود را زیاد ابیاری نکنید. در زمستان گیاه شما نیاز به ابیاری ندارد و در فصل بهار گل خود را هر موقع خاک گلدان خشک شد ابیاری کنید.

چند نکته : 1- رشد سطحی ریشه های این گیاه زیاد بوده و اگر گل خود را در گلدان نگهداری می کنید لازم است  هر سال کمی از ریشه ها را از گلدان بیرون بیاورید  و اگر دوست داشتید برای تکثیر از انها استفاده کنید.

2- اگر گل خود را در کنار گیاه دیگری نگهداری می کنید که برای شما ارزشمند است ، ممکن است به مرور زمان ریشه های گل شما برای گیاه نزدیک خود مضر باشد . در این صورت بدون هیچ نگرانی هرموقع می توانید ریشه های اضافی را گل خود جدا کنید.

 

۳ دیدگاه برای “گل ستاره ای ( قلم زن)”

  1. سلام من تلاش کردم عضو انجمن شوم اما نام کاربری ام را قبول نمی کند. لطفا بنویسید که نام کاربری و رمز عبور باید چگونه باشد؟ فارسی یا انگلیسی ؟ حروف یا عدد؟

  2. سلام من یک گل دیفن باخیا دارم.برگهاش کوچیکه.چه کنم برگهاش بزرگ و پهن بشه؟پاسخ : لطف کنید در پست مربوط به دیفن باخیا مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه