بونسا انار زینتی انار مینیاتوری

چگونه یک درخت بونسای بسازیم

بونسای، هنر باغبانی باستانی ژاپنی ها برای پرورش درخت های مینیاتوری ایست. اینجا می توانید یک راه ساده و سریع برای ساخت درخت های مینیاتوری را بیاموزید که برخی ویژگی های یک بونسای واقعی را دارند اما نیازهای خیلی عجیب و غریبی ندارند.

گام اول

یک درخت را انتخاب کنید. با گیاهان معمولی که در باغ کاشته می شوند شروع کنید مانند آزالیا (یا گل صد تومانی)، شمشاد، کاملیا، شیرخشت، گاردنیا، گیاه چای ترش (چای مکه) یا هیبیسکوس، راج، سرو کوهی، خار مصری، زالزالک هندی. به دنبال بوته هایی باشید که اندازه آنها حدودا یک گالن بوده و شاخه هایشان یا به سمت بالا رشد می کند یا رو به پایین آویزان هستند- هرکدام که خودتان ترجیح می دهید.

گام دوم : هرس ریشه و ساقه

با استفاده از قیچی هرس، وقتی هنوز در گلدان اولیه خود می باشد، درخت را یک هرس اولیه نمایید. تنه اصلی درخت را پیدا کرده و تا جایی آن را کوتاه کنید که ساختار مورد نظر شما- آنچه قرار است در نهایت دیده شود- به وجود آید.

گام سوم

گیاه را از گلدان اولیه خارج کنید و ریشه آن را در یک ظرف آب قرار دهید. این کار باعث می شود خاک اطراف ریشه پاک شده و گیاه برای قرار گرفتن در گلدان اصلی خود آماده شود.

گام چهارم

تا جای ممکن خاک اطراف ریشه گیاه را حذف کنید تا گیاه برای گلدان نهایی که انتخاب کرده اید آماده شود.

گام پنجم

ریشه ها را تا جایی کوتاه کنید که به 3/2 اندازه اصلی خود برند. در پایان هرس شما باید یک ریشه سطحی و کوچک داشته باشید.

گام ششم

یک تکه پلاستیک را مانند یک پنجره روی سوراخ های زهکش گلدان قرار دهید تا از شسته شدن خاک هنگام آبیاری جلوگیری به عمل آید. این پنجره همچنین از ورود حشرات به گلدان جلوگیری می کنند.

گام هفتم

یک لایه یک اینچی از ترکیب خاک گلدان را به بخش زیرین گلدان اضافه کنید.

گام هشتم

گیاه را داخل گلدان قرار دهید، ریشه ها را در لایه خاک پخش کنید و روی آنها را با خاک بیشتر بپوشانید. حتما حداقل یک اینچ فضا تا لبه ظرف را در نظر بگیرید تا بتوانید به راحتی گیاه را آبیاری کنید.

گام نهم

هرس برگهای باقی مانده را تمام کنید. ساقه ها و شاخه ها را به گونه ای قطع کنید که وقتی بقیه درخت رشد می کند، ساختار درخت مانند آن حفظ شود. به خاطر داشته باشید که وقتی شما چیزی را قطع می کنید، نمی تواند مجدد آن را وصل کنید.

گام دهم

گیاه را به خوبی آبیاری کنید تا خاک گلدان کاملا خیس شود

گام یازدهم

سطح خاک را با گراول آکواریومی بپوشانید تا جلوه بهتری به گلدان ببخشید

گام دوازدهم

در فواصل زمانی مناسب و منظم، مقادیر کمی کود پای گیاه بریزی یا از کودهایی استفاده کنید که به تدریج مواد مغذی خود را آزاد می کنند. امولسیون ماهی یا خوراک پنبه منابع پیشنهادی برای تامین مواد مغذی گیاه می باشند.

 

منبع :  – myboostan.comwww.hunker.com

۳ دیدگاه برای “چگونه یک بونسای بسازیم- آموزش گام به گام”

  1. نقاط قوت
    • هر مطلب با ارائه عکس برای فهم بهتر
    نقاط ضعف
    • چیزی ندیدم

    با درود به شما من چندین سایت را در زمینه پرورش انواع بنسای مطالعه کردم هیچ یک از آنها به ساده گی و روان بودن مطالب برای فهم و درک توسط کاربران به پای بوستان نمیرسند .سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه