اصول باغ انار

درخت انار نسبت به سرما شدیدا حساس بوده و در دمای کمتر از 12- درجه سانتیگراد که بیش از دو روز استمرار یابد قسمت هوائی آن از بین رفته و در شرایط دمائی سردتر حتی ریشه درخت نیز آسیب دیده و از بین خواهد رفت. از اینرو میباید قبل از احداث باغ انار نسبت به ارزیابی آب و هوائی منطقه اقدام نموده و از وضعیت دوره های سرمای زمستانه اطلاع حاصل کرد.

 این درخت رشد سریعی داشته  و از سال سه به بعد به شما میوه می دهد . میوه های گیاه را در سال اول و دوم سعی کنید در ابتدا از گیاه جدا کنید .

جهت برداشت میوه با کیفیت نیاز ابی زیادی دارد . با بالا رفتن سن گیاه نیاز ابی نیز بیشتر می شود .

 نور : اصولاً درخت انار به نور کافی نیاز دارد و درختانی که در زیر درختان بزرگ تر قرار میگیرند، فاقد تولید مناسب میباشند. معمولاً شاخه هایی که فضای آزادتری داشته و از نور کافی برخوردارند، گل و میوه بیشتری تولید می کنند. به همین دلیل توصیه میشود که درختان انار در محل نور گیر و با فاصله مناسب کاشته شوند.

 فاصله، جهت و تراکم کاشت

با توجه به آب و هوای منطقه، شرایط زمین، آب وخاک، جهت باد غالب در منطقه ونوع ارقام مورد نظر، سیسم کاشت و فاصله ی بین ردیف ها و بین درختان و جهت کاشت تعیین می گردد. به منظور کاهش خسارت آفتاب سوختگی جهت شمالی- جنوبی برای ردیف های درختان انار پیشنهاد می گردد.فاصله بین درختان نیز با توجه به رقم و شرایط منطقه 5× 3، 4× 4ویا 6×3   پیشنهاد می گردد. در این صورت تراکم درخت در هر هکتار باغ انار حدود 650-  550 اصله خواهد بود.

زمین محل احداث باغ را به عمق حدود 60 – 50 سانتیمتر با تراکتور شخم عمیق زده و بهتر است با بیل به عمق یک متر شخم زده شود .

زمان کشت اوایل بهمن ماه تا اواخر اسفند ماه

فروش نهال دانه مشکی مقاوم به ترکیدگی پاییز در بوستان  – زمستان 97

خرید زیر پانصد نهال : به این صفحه فروشگاه بوستان مربوط به نهال های تخصصی مراجعه بفرمایید و آنلاین خرید بفرمایید . جهت ورود کلیک کنید .

بالای پانصد عدد:  با ما تماس بگیرید .

تماس  با ما :

 ۰۹۱۷۶۱۹۹۳۹۹ ( واتس آپ )

07153578163  مهندس ظریف

mail.bostane@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه