سبزی شوید

شوید سبزی فصل خنک است و آب و هوای خنک را می پسندد. در مناطقی با زمستان های نه چندان سرد که در طول زمستان یخبندان در آن دیده نمی شود، شوید در پائیز و زمستان کشت می شود اما در مناطق سردتر این گیاه را باید در بهار کشت کرد…..

عوامل محیطی مورد نیاز گیاه

شوید سبزی فصل خنک است و آب و هوای خنک را می پسندد. در مناطقی با زمستان های نه چندان سرد که در طول زمستان یخبندان در آن دیده نمی شود، شوید در پائیز و زمستان کشت می شود اما در مناطق سردتر این گیاه را باید در بهار کشت کرد.

شوید در طول دوره رویش بویژه در مرحله گلدهی و تولید میوه به هوای گرم و نور کافی نیاز دارد. بذر این گیاه به راحتی جوانه می زند و به همین دلیل بدون نیاز به نشاکاری می توان بذر آن را به طور مستقیم در محل مورد نظر کشت نمود. این گیاه به سرما حساس نیست و بذر آن در درجه حرارت های پائین قادر به رویش است.

شوید گیاهی کاملاً روزبلند است (روزبلند به گیاهانی اطلاق می شود که در روزهای بلندتر از 12 تا 14 ساعت به گل می روند) و به همین دلیل در تابستان سریع به گل می رود، بنابراین کشت آن باید در اوایل بهار صورت گیرد.

شوید در زمین های نسبتاً سنگین که دارای مقادیر کافی هوموس و ماده آلی باشد، بهتر نتیجه می دهد. خاک های لوم شنی غنی از مواد آلی، آفتابگیر با زهکشی مطلوب برای کاشت شوید مناسب است. شوید در دوران رشد خود به مقادیر فراوان آب نیاز دارد و آبیاری نقش مهمی را در تولید این سبزی ایفا می کند.

شوید گیاهی است که شوری و قلیایی بودن خاک را تحمل می کند و اگرچه در این شرایط عملکرد گیاه کاهش پیدا می کند، محصول به دست آمده بسیار معطر خواهد بود. این گیاه سرمای اول فصل بهار را تحمل، ولی گرمای شدید، رشد آن را متوقف می کند.

سبزی شوید
سبزی شوید

 

کاشت، داشت و برداشت

برای کشت موفقیت آمیز باید از بذر مرغوب و مناسب استفاده کرد (بذوری پاک، عاری از آفت و بیماری، دارای قوه نامیه و درصد جوانه زنی بالا، اندازه مناسب و غیره). معمولاً این گیاه به صورت بهاره و یا در نیمه دوم تابستان کشت می شود.

کشت این گیاه به صورت کرتی و به دو روش انجام می شود. در روش اول بذرها به صورت درهم بر روی زمین پاشیده می شوند به طوری که پس از سبز شدن گیاهچه ها، بین آنها فاصله ای حدود 30×30 سانتیمتر وجود داشته باشد.

بدیهی است چنانچه فاصله بوته ها از این حد کمتر باشد باید بوته های اضافی در مرحله 2 تا 4 برگی حذف شوند تا فضای کافی در اختیار سایر بوته ها قرار گیرد.

در روش دوم بذرها به صورت ردیفی و با فاصله 20×40 سانتی متر کاشته می شوند. به طور کلی فاصله بین دو بوته به نحوه مصرف و هدف تولید بستگی دارد. چنانچه هدف از کاشت این گیاه برداشت برگ باشد، فاصله بوته ها کمتر و چنانچه هدف تولید بذر باشد فاصله بوته ها را بیشتر در نظر می گیرند. بذرهای این گیاه کوچک بوده و به همین دلیل باید به صورت سطحی (عمق 5/1 تا 2 سانتی متر) کاشته شوند و پس از کاشت، برای ایجاد تماس بهتر بین بذرها و خاک باید توسط وسیله مناسبی، خاک روی بذرها را تا حدودی فشرده نمود.

بذر این گیاه در دمای 8 تا 10 درجه سانتیگراد جوانه می زند و طی 35 تا 40 روز پس از سبز شدن، گیاه ساقه دار می شود.


آفات و بیماری ها

از دیگر بیماری های قارچی این گیاه لکه سیاه شوید است که برای کنترل آن می توان از قارچ کش های فوندازول 1/0درصد، دیتان 2/0 درصد به صورت محلول پاشی قبل و بعد از گل دهی استفاده نمود. سفیدک سطحی نیز از دیگر بیماری های قارچی مهم این گیاه محسوب می شود.

از دیگر آفات مهم شوید می توان به سیرسیرک سیاه یا سیرسیرک صحرایی اشاره نمود که اغلب در اوایل فصل رویش در مزارع و باغات ظاهر می شود و باعث ایجاد خسارت در گیاهانی که تازه از خاک خارج شده اند می شود.

این حشره با تغذیه از اندام های زیر خاک و قسمت هوایی گیاه میزبان، باعث ایجاد خسارت می شود که حداکثر خسارت آن در بوته های جوان دیده می شود. چون خسارت این آفت چندان قابل توجه نیست، مبارزه شیمیایی با آن توصیه نمی شود. خرخاکی نیز از دیگر آفات مهم شوید محسوب می شود که در اکثر مزارع و باغچه های منازل یافت می شود.

این آفت به سبزی کاری ها بویژه سبزی کاری های منازل در مرحله جوانه زنی خسارت قابل توجهی وارد می کند. خرخاکی از ساقه های نرم و ریشه های نازک و گلها تغذیه می کند.

اگر تعداد آنها زیاد باشد خاک را زیر و رو کرده و با ایجاد فاصله بین خاک و ریشه باعث خشک شدن گیاه می شود. در صورت زیاد بودن جمعیت آفت سمپاشی مستقیم با لاروین Df 80 به میزان 1 کیلوگرم در هکتار در هنگام غروب آفتاب در کنترل آفت می تواند بسیار موثر باشد (طبیعی است که در باغچه های خانگی این مقدار متناسب با وسعت باغچه تعیین می شود).

در پایان لازم به ذکر است که باید تا حد امکان از مصرف سموم شیمیایی خودداری نمود و مصرف آنها را تنها به موارد ضروری محدود نمود تا بدین ترتیب ضمن تولید محصولاتی سالم و عاری از بقایای سموم، خطرات زیست محیطی و بوم شناختی ناشی از مصرف این نهاده های پر خطر را نیز کاهش داد.

سبزی شوید
سبزی شوید

خواص شوید

برگ ها، بذر و اسانس شوید مورد استفاده قرار می گیرند. برگ های شوید اسانس بسیار معطر و قوی دارد که از آن در تهیه سوپ، خیار شور و ترشی جات استفاده می شود. اسانس شوید ضدمیکروب و در کاهش چربی خون بسیار موثر است.

بذر شوید دارای اثرات درمانی شبیه رازیانه و زیره سیاه است. بذر آن نیرو دهنده، تقویت کننده معده، هضم کننده غذا، مدر، ضد تشنج، رفع کننده استفراغ و آرام کننده است.

شوید در ازدیاد شیر مادران اثر قطعی دارد و شیر حاصل خواص ضد کولیک در نوزادان ایجاد می کند. 100 گرم بذر شوید حاوی 1/31 درصد پروتئین، 6/17 درصد چربی، 7/35 درصد کربوهیدرات، 9/9 درصد مواد معدنی، 7/20 درصد الیاف و ویتامین های A، B1، B2، B3 و C است. دم کرده شوید تسکین دهنده درد، آرام کننده دل پیچه اطفال و رافع سکسکه است. جویدن بذر آن در رفع بوی بد دهان موثر است.

یکی از موارد مصرف متداول این گیاه استفاده از برگ های آن به صورت تازه و خشک شده به عنوان چاشنی و برای معطر ساختن غذاها می باشد.

مصرف زیاد برگ های شوید، باعث بروز لکه های سیاه روی پوست می شود.


جمع اوری توسط : ehsan-news123.blogfa.com

یک دیدگاه برای “سبزی شوید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه