ما در کنار شما تا برداشت محصول هستیم

برداشت گل محمدی در هر هکتار(از سال سه به بعد )

 

برداشت گل محمدی در هکتار با توجه به معیار های زیر می تواند از یک تن گل تر تا هشت تن گل ترمتغیر باشد. که معمولا کشاورزان خوب حدود پنج تن برداشت می کنند. ( هر چهار کیلو گل تر یک کیلو گل خشک می دهد)

کاشت دیم و کاشت آبی

در کشت دیم با توجه به این که در تراکم پایین توصیه می شود کشت شود ( 4*4 ) گل کمتری نسبت به کشت آبی براداشت می شود با این حال در کشت دیم نیز با توجه به میزان بارندگی سالیانه و معیار های زیر میزان برداشت متفاوت می باشد.

تراکم کشت

مسلما هرچه تراکم کشت بالا تر باشد گلستان شما زود بازده تر می باشد اما باید توجه داشته باشید که در تراکم بالا گلستان شما نیاز به نگهداری و مراقبت های بیشتر باشد و اگر تراکم از حدی بگذرد گلستان شما بس از چند سال ( 8 تا ده سال ) با توجه به افزایش پاجوش ها متراکم شده و بازده ان کاهش می یابد و شما باید پاجوش های اضافی را بیرون بیاورید یا به اصطلاح باغ خود را نوسازی کنید. با این حای شما می توانید با اصلاح هر ساله باغ خود و از بین بردن پاجوش های اضافه از متراکم شدن ریشه های گل های خود جلوگیری کنید .

قابل توجه هست که در کشت دیم باید هر ساله پاجوش های اضافه از گیاه جدا شوند.


مطالب مرتبط:


سن بوته

 درآمد قابل توجه  گل محمدی از سال سه به بعد شروع می شود که این میزان هرساله افزایش می یابد تا در سال پنجم ( حدودا ) ثابت می شود. 

کیفیت خاک و آّب و هوا

گل محمدی در بیتشر اب و هوا و مناطق کشور کشت می شود و نتیجه خوبی داشته اند با این حال معمولا در مناطق سردسیر و معتدل کیفیت و کمیت گل محمدی بهتر است همچنین هرچه ارتفاع از سطح زمین بیشتر باشد کیفیت گل محمدی بهتر است.

میزان رسیدگی باغبان

رسیدگی شامل ، اب یاری به موقع، هرس به موقع، دفع علف های هرز ، کود دهی ، شخم زدن ، دفع آفات احتمالی

ورود به :

۱۸ دیدگاه برای “برداشت گل محمدی در هر هکتار”

 1. باسلام
  هزینه کاشت یک هکتار گل محمدی چقدره؟
  و اینکه آیا میشه گل محمدی رو داخل باغ گردو یا امثالهم کاشت ؟
  ممنون میشم جواب سولات بنده رو بدین

 2. با عرض سلام
  ببخشید من به شدت به نیاز ابی این محصول به تفکیک هر ماه در هکتار احتیاج دارم ممنون میشم بتونید کمکم کنید

 3. باعرض سلام و خسته نباشید .می خواستم ببینم که با۲/۵هکتار زمین چجوری باید شروع به کارکرد .البته زمین من دیمه زااست .خیلی به این کار علاقه دارم .اما نمیدونم باید از کجا شروع کرد

  • سلام و احترام . کل زمین را شخم بزنید . در اوایل بهمن ماه به فاصله سه در سه کشت کنید برای هر گودال سه نهال ریشه باز . کارتون قطعی بود با این شماره جهت مشاوره بیشتر تماس بگیرید .
   ۰۹۱۷۶۱۹۹۳۹۹

  • سلام . درسته ک نیاز اب کمی داره ولی در زمین های دیم عملکرد خوبی نداره بهتره در زمین ابی کشت کنید یا تانکر اب بگذارید و قطره ای کنید

 4. باعرض سلام وموفقیت روز افزون اگر ممکن هست به سوالم جواب دهید در مطلبی خوندم معمولا زعفران و زرشک را همجوار هم میتوان کشت کرد آیا حقیقت دارد؟ اگر امکان پذیر هست لطفا راهنمایی بفرمایید هرچه در سایت ها گشتم متاسفانه مطلبی پیدا نکردم .در ضمن بستر جدیدی برای کاشت در منطقه بوئین زهرای قزوین میدا کردم اگر منکنه راهنمایی بفرمایید .چه محصولی بکارم که درصدضرر در آن کم باشه مقدار زمین ۱ هکتار هست این را هم بگم اصلا تجربه ایی ندارم ولی از بچگی عاشق روستا و کشاورزی بودم .ممنون .

  • سلام و احترام . بنده از نزدیک این مطلب را ندیده ام پس نمی تونم به درستی راهنمایی تان کنم . اما شما بهتر است میزان ابیاری هر دو گیاه را بررسی کنید تا به جواب برسید. مسلما در سایه درخت زرشک نمی توانید پیاز زعفران بکارید و باید فاصله را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه